czarna-hancza-03

Czarna Hańcza

Proponujemy do wyboru splywy 1,2,3 dniowe. W trzy dni można pokonać cały odcinek rzeki od jeziora Wigry do ujścia rzeki do kanału Augustowskiego w miejscowości Rygol. Czarna Hańcza jest rzeką spokojną, z którą poradzą sobie osoby niedoświadczone. Dla dysponujących większą ilością wolnego czasu polecamy spływ od jez. Wigry do Augustowa długość spływu około 90km do przepłynięcia w spokojnym tempie w ciągu 6-7 dni. Na kanale Augustowskim pokonujemy siedem śluz w tym jedną podwójną (Paniewo) o rożnicy poziomów lustra wody 6,29 m.
marychaa

Marycha

Polecamy spływ jednodniowy. Dystans spływu to około 15km. Startujemy z jez. Pomorze po około 2 kilometrach wpływamy na rzekę. Rzeka na początku prowadzi przez trzcinowiska, później przebiega przez piękny las. Trasa mało uczęszczana więc można spotkać tu liczne okazy fauny i flory. Ze względu na bliskość granicy należy posiadać przy sobie dokument tożsamości. Spływ kończy się w miejscowości Budwiedź przy drewnianym mostku.
rospudaa

Rospuda

Wraz z kilkoma jeziorami stanowi jedna z dwóch największych rzek Suwalszczyzny. Jest to szlak dla kajakarzy z pewnym doświadczeniem, gdyż okresowo jest dość trudny z bystrzami, głazami, wykrotami i kłodami. Charakter Rospudy zmienia się od typowo górskiej i niebezpiecznej rzeki, do nizinnej płynącej leniwie i łagodnie. Dość liczne przeszkody dla jednych będą atrakcją, a innych skutecznie zniechęcą do wybrania Rospudy na spływ kajakowy. Cały szlak Rospudy liczy sobie ok. 80 km ( w tym 21 km po wodzie stojącej ).
luza w paniewie

Kanał Augustowski

Unikatowy zabytek w skali europejskiej, stanowi wzór symbiozy obiektu technicznego z naturą. Powstał z myślą o połączeniu Wisły z Niemnem i łotewskim wybrzeżem Bałtyku w celu obejścia ceł pruskich. Ogólna długość Kanału to 102 km, z czego 80 km znajduje się po stronie polskiej. Posiada 18 śluz. Z 14-stu śluz znajdujących się na polskim terytorium 9 zachowuje bardzo bliski pierwotnemu kształt techniczny.
981px-Rospuda-Hancza.svg